İstanbul’un ‘Gökhan Usta’sı emekli oldu

İstanbul’un ‘Gökhan Usta’sı emekli oldu tüm detaylar haberimizin devamında…

İstanbul'un 'Gökhan Usta'sı emekli oldu

Dünyanın en tarihi ikinci metrosu olan 148 senelık “Karaköy- Beyoğlu Füniküler Hattı’nın, kendisi ile adeta simgeleşen 45 senelık ustası Gökhan Doğan emekli oldu.

İstanbul (İGFA) –  Tünel adıyla bilinen F2 (Karaköy – Beyoğlu) Tarihi Füniküler Hattı, İstanbul’un simge ulaşım eserlerinden biri. 

1863 seneında hizmete giren Londra Metrosu’dan sonra dünyada ikinci, Türkiye’nin ise ilk yer altı raylı toplu taşıma sistemi olan Tünel 1875 seneından beri hizmet veriyor. 

Bu hattın, bakım  – onarım ve işletmesinden sorumlu olan tekniker Gökhan Doğan, İstanbulluların deyimiyle Gökhan Usta, 45 senelık çalışma hayatı sonrası 18 Temmuz 2023 tarihinde emekli oldu. 

Gökhan Usta’nın emeklilik törenine İETT Genel Müdürü İrfan Demet, Genel Müdür Yardımcıları Zeynep Pınar Mutlu ve Onur Temürlenk’in yanı sıra çalışma arkadaşları katıldı.  

Duygularını dile getiren Gökhan Usta, tam 45 senedır çalıştığı İETT’yi evi gibi gördüğünü ve ayrılmanın çok zor geldiğini söyledi. 

Böyle tarihi bir hatta görev hizmet etmenin onurunu yaşadığını ifade eden Gökhan Usta, “Böyle bir görevi bana layık gören, güvenen tüm yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsine sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum” dedi. 

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir