Çorum’da ayçiçeği hasadı sevinci

Çorum’da ayçiçeği hasadı sevinci tüm detaylar haberimizin devamında…

Çorum'da ayçiçeği hasadı sevinci

Çankırı Belediyesi, ayçiçek tarlasında yeni sezonun hasadını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sene ayçiçek ekimi yaptığı Yeniceköy yakınlarındaki atıl arazide bu sene kuruyemişlik kabak ekimi gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, merkez Çavuş köyü yakınlarındaki yaklaşık 30 dönümlük başka bir araziye de ayçiçek ekmişti. Yağlık ayçiçekler, hasat edildi. Toplanan ürün, fabrikaya verilerek bitkisel yağa dönüştürülecek.

ÇANKIRI (İGFA) – Çankırı Belediyesinin geçtiğimiz sene sosyal proje olarak hayat geçirdiği uygulama, bu sene da devam ettirilerek bitkisel yağlar dar gelirli ailelere dağıtılacak.

Bu sene tüm arazilerinden daha yüksek verim alan Çankırı Belediyesi, buğdaylardan sonra günebakanları topladı. Ekiminden hasadına kadar hiçbir kimyasal madde kullanılmadan organik ilaç ve yerli gübre ile bakımı gerçekleştirilen yağlık ayçiçeklerin hasadı gerçekleştirildi. Bu sene ayçiçeklerin içinin daha dolu olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bu sene tüm tarlalarındaki ürünlerin verimini ve kalitesini arttırdıklarını söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir