AOF Sınavları Yaklaşıyor. Vize Sınavları Ne Zaman?

tarafından
253
AOF Sınavları Yaklaşıyor. Vize Sınavları Ne Zaman?

Üniversite heyecanı yaşayan binlerce öğrenci aöf vize sınavları ne zaman sorusu sormaya başladı. Dönem başlaması ile ders seçimi yapıldı ve ders kayıtları yapıldı. Bunun ardından öğrenciler yeni dönem için geçmiş yıllarda almadıkları kitapları aldılar ve çalışmalar başladı. Bundan sonra tek yapılması gereken sadece aöf vize sınav tarihlerini beklemek olacak.

AÖF Vize Sınavı Ne Zaman?

Her yıl düzenli olarak yapılan açık öğretim fakültesi sınavları bu yıl da yapılıyor. Buna göre alınan haberlere göre Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ilkbahar dönemi vize sınav tarihleri belli oldu. Bu bilgilere göre aöf sınav tarihleri ise 13 Nisan 2019 ve 14 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak. Bu sınav tarihleri arasında yapılacak olan aöf vize sınavları dönem sonu notuna %30 etki edecek.

AÖF Vize Sınavları Ne Zaman Açıklanacak?

Daha sınav olmadı, fakat buna göre geçmiş yılları ele alacak olursak, sınavlar yapıldıktan sonra sadece 2 veya 3 hafta içinde vize sınavları açıklanıyor. Vize sınavları ardından ise final sınavlarını beklemek kalıyor. Bunun için ise final sınavlarına biran önce çalışmaya başlamak en doğru seçenek olacaktır.

Kaynak: Elazığ Haberler

elazığ bayan