Açlık Gün Geçtikçe Artıyor!

tarafından
587
Açlık Gün Geçtikçe Artıyor!

Nerede ise her gün haberlerde obezite veya aşırı kilolu insanlar ile ilgili haberler yapılmakta. Fakat bunun yanı sıra açlık ile ilgili bir türlü haberler olmadığı açık ve net bir şekilde gözükmektedir. Bu nedenle Dünya da şuanda ki aç insan sayısı 831 milyon dolaylarında bulunmaktadır.

Açlık sınırında olan insanlar olduğu gibi obezite veya diğer ismi ile aşırı kilolu insan sayısı bakımından istatistikleri incelemek gerekir ise de şuanda 1 milyar 660 milyon insan aşırı kilolu kategorisinde yer almaktadır.

Bu bilgiler oldukça dikkat çekici fakat, şimdi ki bilgi ise oldukça şaşırtıcı ve üzücü. Nerede ise hepimiz rahatlıkla su buluyor, yiyoruz ve içiyoruz. Arkamızda ne var, ne yedik ne yemedik önemsemiyor ve çoğumuz israf ne demek bakmıyoruz dahi. Bugün açlıktan ölen insanların sayısı ise 1003 civarında. Ve biz bu yazıyı yazarken bu sayı her saniye daha da artarak devam etmektedir.

world meters adlı site de yer alan reel bilgiler oldukça şaşırtıcı ve üzücü diyebiliriz. Bu kadar aç insan var iken bizler neler yapıyoruz diye kendimizi bir sınava sokmamız gerekiyor.

elazığ bayan