Çatısındaki GES’le binlerce ton salınımı engelleyecek

Çatısındaki GES’le binlerce ton salınımı engelleyecek tüm detaylar haberimizin devamında…

Çatısındaki GES'le binlerce ton salınımı engelleyecek

Yenilenebilir enerji kaynakları ile elektrik üretmeye başlayan Coşkunöz Metal Form, Bursa Nilüfer’deki fabrikasının çatısına kurduğu GES ile seneda toplam 4.536 ton karbon emisyonunun doğaya salınmasını engelleyecek.

Bursa (İGFA) – Coşkunöz Metal Form (CMF), Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan fabrikasının çatısına senelık 7,15 milyon kWh kurulu güce sahip güneş enerjisi santrali kurdu.

Toplam 40 bin m²’lik çatı alanında gerçekleştirdiği GES yatırımı ile elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ını temiz enerjiden karşılayacak olan şirket, böylece seneda toplam 4 bin 536 ton karbon emisyonunun doğaya salınmasını engellemeyi hedeflerken, bu rakamın tam 170 bin ağacın sağlayacağı katkıya eşdeğer olduğu belirtildi.

Sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Coşkunöz Metal Form Genel Müdürü Barış Murat Karaadak, “CMF olarak bir yandan üretimimize tüm hızıyla devam ederken bir yandan da çevreye daha duyarlı olmak ve karbon ayak izimizi azaltmak için yoğun çaba harcıyoruz. Yıllık üretim kapasitesi 7,15 milyon kWh olan yeni güneş enerji santralimiz sayesinde artık tükettiğimiz elektriğin yüzde 40’ını temiz enerjiden alıyoruz. Bu sayede bundan böyle her sene 4.500 tondan fazla karbon emisyonunun doğaya salınmasını engelleyecek olmak bizi heyecanlandırıyor. Daha yaşanabilir ve temiz bir dünya ve çevre için sürdürülebilirlik alanında yürüttüğümüz çalışmaları önümüzdeki senelarda da kararlılıkla sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir