60 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak!

tarafından
310
60 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak!

Tersane İstanbul temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, proje kapsamında 60 bin kişi iş sahibi olacağını belirterek, “Bu proje İstanbul’u çok farklı bir konuma taşıyacak” diye belirtti.

Tersane İstanbul’un inşaatına başlanan bu günde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bu proje İstanbul’u çok farklı bir konuma taşıyacak. Proje yapım aşamasında 4 bin kişilik, hizmete girmesi ile doğrudan 15 bin, dolaylı olarak ise 45 bin olmak üzere 60 bin insanımıza yeni istihdam sağlayacak” dedi.

Ülkenin Önemli 3 Müzesi Burada!

Bugün tarihi bir temel atma törenini icra ediyoruz. Engeller ve provokasyonlarla dolu bir sürecin ardından bir hayali daha gerçekleştiriyoruz. Tersane İstanbul Projesi İstanbul’u çok farklı bir konuma taşıyacak. Bu projeyi yap-işlet-devret modeliyle hayata geçireceğiz. Türkiye’nin en önemli 3 müzesi de burada inşa edilecek. Kadın müzesi de aynı şekilde inşa edilecek. Zira ülkemiz bu yönde çok zayıf. İlk defa bir kadın müzesini burada inşa edeceğiz. Bir diğeri de Türk-İslam müzesi de inşa edilecek. Kültür hayatına böylece katkıda bulunmuş olacağız. Bunun yanında da elbette tiyatro, sinema, sergi alanları ve otoparklar olacak.

İlk Açılış Kasım Ayında

100 bin metrekarelik açık yaşam alanı ile 80 bin metrekare perakende alanı da bu projenin bir parçasıdır. Müştemilatıyla, muhtevasıyla, mimarisiyle, konumuyla şehrimize layık bu projenin yatırım süresi tamamıyla 3 yıl ama Kasım ayında inşallah ilk etabı diyebileceğimiz bölümünü açmış olacağız.

Kaynak: elazığ haberler

elazığ bayan