55-60 KPSS Puanı İle 1672 İşçi, Memur Alınacak

tarafından
377
55-60 KPSS Puanı İle 1672 İşçi, Memur Alınacak

Son yayınlanan ilanlara göre kamuya çok sayıda işçi, memur alımı yapılacak. Yapılacak alımlara 55 ve üzere KPSS puanı olan adaylar başvuru yapabilecek.

Başta Bakanlıklar olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşları, belediyeler bünyelerindeki boş kadrolar için işçi ve memur olmak üzere binlerce personel alım ilanı yayımladı.  Kurumların yayımlamış olduğu bu ilanlar özellikle KPSS puanı düşük olan adayları yakından ilgilendiriyor.

Yayımlanan son personel alım ilanlarında KPSS’den 55 ve daha üzeri puan almış olan adaylar başvurabilecek. Adaylarda aranan nitelikler 657 kamu personelinde aranan nitelikler olup başvuru yapacak adayların bu şartları taşımaları gerekmektedir.

Yayımlanan 1672 kişilik personel alım ilanlarına göre, Savunma Sanayii Başkanlığı 34, İçişleri Bakanlığı 1200, Hakim ve Savcılar Kurulu 45 (KPSS şartı olmayan pozisyonlarda bulunmaktadır), Evreşe Belediyesi 3, Diyarbakır Belediyesi 387, Senir Belediyesi 3 personel alımı yapmaktadır.

Başvurularda Adaylarda Aranan Şartlar

Adayların yayımlanan ilanlara başvuru yapabilmeleri için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.  İlgili kanun gereği adaylarda; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, yaşlı veya emeklilik aylığı almıyor olmak, herhangi bir kamu kurumundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suçtan hükümlü bulunmamak, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu olmak, görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak yada ilişiği bulunmamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adayların KPSS’den 55 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Zabıta memuru ve itfaiye eri pozisyonları için adayların sınav tarihi itibariyle 30 yaşını aşmamış olmaları diğer pozisyonlar için ise 35 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

İlanlara başvuru yapacak olan adaylar ilgili ilana online olarak başvuru yapabilmekteler. Belediyelere ise adayların gerekli belgeleri tamamlayarak şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

elazığ bayan