5 cc enjektör nedir, nasıl kullanılır?

tarafından
284
5 cc enjektör nedir, nasıl kullanılır?

5cc enjektörün fiyatı nedir ve nasıl satın alınır? Tüm bu önem taşıyan soruların cevapları bu yazıda mevcut durumdadır.

Enjektörler sağlık alanında çok sık kullanılır. Hastanelerde, sağlık ocaklarında, aile hekimliği merkezlerinde ya da veteriner hekimlik merkezlerinde bu ürünlere sık sık ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık için bu kadar önem taşıyan bu ürünlerin bazı çeşitleri bulunur. Bu çeşitler şunlardır: 5 cc enjektör – 10cc enjektör – 20cc enjektör. Bu yazıda 5cc enjektörle ilgili her şeyi göreceksiniz. 5cc enjektör nedir, nasıl kullanılır, neden kullanılır, hangi alanlarda kullanılır, 5cc enjektörün fiyatı nedir ve nasıl satın alınır? Tüm bu önem taşıyan soruların cevapları bu yazıda mevcut durumdadır.

5 cc Enjektör Nedir

Enjektörler sağlık alanında çok sık ihtiyaç duyulup kullanılan ürünlerin başında gelir. Enjektörler sayesinde ilaç ya da herhangi bir sıvı başka bir yere istenildiği kadar aktarılır. Basınç yolu ile aktarma yapılan bu işlem genel olarak aşılarda ve ilaç tedavilerinde çok fazla kullanılır. Enjektörler genellikle cam ya da plastikten yapılır. 3 ana parçaya sahiptirler. Bu ana parçalar ise şunlardır: İğne, tüp ve piston. Enjektörün uç tarafında enjektör iğnesi vardır. Enjektöre takılan iğnede bir adet kanal bulunmaktadır. Kanal sayesinde enjektör içindeki sıvının aktarımı gerçekleşir. Pistonun yukarı tarafa doğru çekilmesi ile birlikte sıvı ya da ilaç enjektöre geçer.

5cc enjektör de 5cclik olan enjektör ürünlerindendir. Sağlık alanında kullanımı oldukça yaygın haldedir. Tıpkı diğer çeşitleri, yani 10cc ve 20 cc enjektörler gibi 5cc olan enjektör de 3 ana parçadan, iğne, piston ve tüpten meydana gelir. Bu ürünler kesinlikle sıvı sızdırmaz, böylelikle yapılan işin kaliteli bir şekilde ilerletilmesi sağlanır. Sitemizdeki 5cc enjektörler bu özelliğe sahip olmak ile birlikte en kaliteli malzemelerden üretilmişlerdir, sağlamdırlar. Aynı zamanda da steril haldedirler.

5cc enjektörler de tıpkı diğer enjektör ürünler gibi tek kullanımlık ürünlerdir. Yani, bir enjektörü bir defa kullandığınızda tekrar kullanmamanız gerekir. Eğer aynı enjektörü birden çok yerde kullanır iseniz çok ciddi sağlık ve hijyen sorunları ortaya çıkacak, hatta hayati tehlikeler söz konusu olacaktır. O yüzden kullanır iken lütfen sadece bir defa kullandığınızdan emin olun. Zaten işinde uzman olan kişiler bu durumun ciddiyetinin, öneminin farkında olan kişilerdir fakat toplum sağlığının korunması için bizler de bu önemli bilgiyi ne olursa olsun paylaşmak ile yükümlü durumdayız.

5 cc Enjektör Nasıl Kullanılır

Yukarıda da biraz bahsetmiş olduğumuz gibi 3 ana parçadan meydana gelen enjektör kullanılır iken piston yukarı tarafa doğru çekildiği zaman mevcut ilaç iğnenin içerisindeki kanal aracılığı ile enjektörün içine aktarılmış olunur. Böylece enjektörü kullanan kişi, doktor, hemşire ya da veteriner hekim ilacı verilmesi gereken kişiye doğru bir şekilde enjektörü kullanarak vermiş olur.

5cc enjektör kullanımı çok basit ve pratiktir. Zaten sağlık alanındaki her uzman kişi, bu işin eğitimini almış olan her kişi enjektörü doğru ve verimli bir şekilde kullanmasını bilir haldedir.

Şu konuda sizleri uyarmalıyız: Enjektör kullanımı sadece uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Enjektöre uyguladığınız herhangi bir yanlış işlem, hareket sonucu olumsuz durumlar ile karşılaşırsınız. Hatta uyguladığınız kişinin canını tehlikeye atmış olursunuz. Eğer sağlık alanında profesyonel bir kişi değil iseniz bu önemli ürünü kullanmayın. Hem kendinizi hem de başkalarını tehlikeye sokmayın.

5 cc Enjektör Neden Kullanılır

5cc enjektörün kullanım amacı hasta olan kişinin ihtiyacı olan sıvı maddenin, ilacın uygulanacak olan bölgeye enjekte edilmesidir. Böylece tedavi sürecine girilmiş olunur. Eğer bu ürüne ihtiyacı olan bir sağlık çalışanı iseniz hemen bu ürünü satın almalısınız. Çünkü çalıştığınız sağlık kuruluşunda, hastanede ya da herhangi bir hekimlik merkezinde her an 5cc enjektör kullanmanız gerekebilir.

5 cc Enjektör Hangi Alanlarda Kullanılır

5cc enjektörün kullanım alanları şunlardır: Hastaneler, veteriner hekimlik merkezleri, aile hekimliği merkezleri, sağlık ocakları. Kısacası tüm sağlık kuruluşlarında gün içerisinde sık sık 5cc enjektöre ihtiyaç duyulmaktadır. Her sağlık kuruluşunda mutlaka 5 cc enjektör bulunmak zorundadır.

5 cc Enjektörün Fiyatı Nedir

En uygun 5cc enjektör fiyatlarını sitemizde görebilirsiniz. Sağlık için önem taşıyan her ürünü siz sağlık çalışanlarına en uygun fiyatlar ile ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu önemli ürünlerden sadece bir tanesi olan 5cc enjektörü de bulabileceğiniz en uygun fiyatlar ile satışa sunuyoruz. En kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bu ürünleri satın almanız hiçbir şekilde bütçenizi aşmayacaktır. Sitemizdeki 5cc enjektörlerin fiyatlarını görebilmek ve satın almak için sitemizi ziyaret etmelisiniz.

5 cc Enjektör Nasıl Satın Alınır

Eğer bir sağlık çalışanı iseniz ve 5cc enjektöre ihtiyacınız var ise hemen sitemize girebilirsiniz. Sitemizdeki ilgili kategoriye tıklayarak 5cc enjektörleri görebilirsiniz ve sepetinize ekleyip satın alabilirsiniz. Ya da arama kısmına sadece 5cc enjektörü yazıp aratarak hızlı bir şekilde bu ürünün karşınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Ürünü sepetinize ekleyip alışverişe devam edebilir ya da direkt ürünü satın alarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Ürünlerimizi kargolar iken en kaliteli biçimde, kesinlikle zarar gelmeyecek bir şekilde kargolarız. Böylece istediğiniz ürün en sağlam biçimde size ulaşmış olur. Ayrıca eğer aradığınız ürün sitede yer almıyor ise, stoklarda kalmamış durumda ise bize hemen canlı destek kısmından bu durumu bildirebilirsiniz. Ya da iletişim kısmında yazan telefon numaramızı arayarak bize bu durumu anlatabilirsiniz. Bizler de en kısa zamanda bu sorunu ortadan kaldırır ve hızlı bir şekilde ürünün size ulaşmasını sağlarız.